Про навчальний заклад



Від сивої давнини до сучасного сьогодення
     Обабіч дороги, що веде з Жовкви до Крехова, тягнуться покриті лісами краєвиди Розточчя.
При виїзді з Глинська, вони зберігають таємницю сивої давнини села, яку від погляду подорожуючого ховають хащі дерев і чагарників.


     Щонайменше тисячу років тому у цьому місці виникло слов’янське поселення, що згодом отримало назву   Щекотин.   Власне з нього і почалась історія села Глинсько.
     Мальовнича панорама на село  відкривається з висоти узгір’я урочища на широкі простори лісів, полів, сіножатей, серед яких виблискують сріблясті джерела та струмки. Серед цих красивих краєвидів видніються залишки  давньоукраїнського міста – Щекотин.  Близько двох століть стояв Щекотин на сторожі західних рубежів  Київської  держави  охороняючи споконвічні слов’янські землі від загарбників. Місто було засноване в кінці ХІ – на початку ХІІ століть. Першу згадку про городище подає нам автор Галицько-Волинського літопису під 1242 роком, у зв’язку з міжусобною війною за галицький престол князя Ростислава Михайловича проти Данила Галицького.
     Протягом 1998 – 2002 років на місці стародавнього городища проводились археологічні розкопки експедицією історичного факультету ЛНУ ім.. І. Франка. За цей період досліджено оборонну систему міста, житлові та господарські споруди, виявлені знахідки ремесла, побуту, зброї, ювелірні та культові предмети.
Сьогодні дослідницька база про городище,  доволі обширна і відповідає інтересам комплексного дослідження і збереження цієї унікальної історичної пам’ятки.
     У селі свято шанують історичне минуле свого народу, про що свідчать пам’ятні знаки, які збереглись до сьогоднішніх днів. Пам’ятні хрести:  на честь скасування кріпосного права на Галичині, перемоги над турками у польсько-турецькій війні, загиблим у роки І світової війни.
  У центрі села насипано високу могилу для вшанування пам’яті воїнів ОУН, УПА, які боролися за волю та незалежності України. Пам’ятний хрест жертвам  у визвольній боротьбі за Україну, а також помордованим сталінськими кагебістами та померлим в таборах на засланні в Сибіру.  Мають велику історичну цінність наші святині: церква Успіння Божої Матері, поряд з нею збереглась крита ґонтами двоярусна стовпова дзвіниця ХVІІІ століття, польський костел, який сьогодні є УГКЦ Успіня Пресвятої Богородиці, відбудований  завдяки громаді села капличка Святого Івана Богослова, яка стоїть над цілющим джерелом в урочищі Керниця. Особливої уваги заслуговує гончарство у Глинськ, яке було чи не головним промислом на Розточчі. Свідченням цього є і сама назва села – Глинськ, яка походить від покладів особливої породи глини. Глинські гончарі виробляли посуд досконалої форми, який завжди відповідав своєму призначенню і мав в основному побутовий характер. Із впевненістю можна твердити, що гончарі села Глинськ зробили значний внесок у розвиток української кераміки.
  Хто хоч раз побуває у нашому краю відчує праісторичний подих давнини, почує від старожилів цікаві перекази, оповідання, легенди, познайомиться з історичною цінністю городища Щекотин, традиціями села. Без сумніву, Глинськ, є унікальним об’єктом туризму Жовківського регіону, який до сих пір приховує багато таємничого і цікавого
Подорожуючи нашим селом ви неоминете навчально-виховний комплекс Школу – Садок, який розташований у самому серці Глинська.


У закладі навчається понад 350 учнів і біля 50-ти дошколяриків.
    У садку працюють ніжні, лагідні, турботливі вихователі. Щодень,  вони віддають свою материнську любов маленьким вихованцям,  і коли бачиш,  як малята біжать тобі на зустріч з доброю і щирою посмішкою - це означає, що тут їм затишно і добре.
     Але проходить час, діти переступають перший поріг дитинства, потім зазирають у юність і торкаються зрілості.
     Школа – це гавань, у якій наші учні потрапляють у бурхливий вир навчання, а допомагають їм - учителі, які для кожного з них є товаришем, наставником, який допомагає вчитися, мислити, готує до життя, а їх у нас понад тридцять.



          Педагогічний колектив володіє високою фаховою підготовкою, добре розуміє інтереси учнів, індивідуальні особливості та нахил школярів, завжди знаходить методи та прийоми активізації пізнавальної діяльності. Обдаровані діти постійно залучені до освітнього процесу через системне використання різноманітних видів урочної і позаурочної діяльності. Працюють різноманітні гуртки, спортивні секції, предметні клуби, успішно діє учнівське самоврядування. Систематично відбуваються турніри інтелектуальних ігор Брейн-ринг, Що?, Де?, Коли ?.
У плані художньо-естетичного напряму учні мають змогу опанувати мистецтвом малювання, основами сучасного танцю, музичними навиками.
Особливу увагу приділяємо вокальному ансамблю Надія. Цьому колективу присутня висока виконавча майстерність, яскравий акторський талант, художня завершеність кожного номеру. Ансамбль бере активну участь у шкільних, районних, обласних конкурсах. Неодноразово цим колективом було завойовано низку призових місць, що свідчить про майстерність керівника і згуртованість ансамблю.     Проявляти фантазію і розвивати творчі здібності допомагає гуртки “Умілі ручки”, “Юна швея”. ‘’Любителі книг‘’. Зацікавленість у дітей викликають заняття у турисько - краєзнавчому гуртку Щекотинці. Історична цінність городища Щекотин, детальне вивчення  історії рідного краю,  стало підставою для його створення. Юні краєзнавці з великим бажанням проводять дослідження, збирають спогади,  легенди і перекази односельців. Краєзнавчий нарис,  про історію села Глинсько, постійно доповнюється новими сторінками.   
Наукові дослідження на території галицького міста Щекотин дали поштовх до створення у школі “Світлиці”, яка присвячена традиціям села Глинсько, зокрема , одному з найпоширеніших і найстаріших промислів на Розточчі – гончарству. Тут можна побачити вироби з глини, якими славилось село: дзбанки, глечики, миски, макітри, кахлі, оздоби для печей.
     У плані інформаційно-методичної роботи , у школі ,велика увага приділяється семінарам, тренінгам, методичним тижням.              У педагогічній практиці вчителів з’явились нові форми уроків з використанням інтерактивних методів роботи.
  Педагогічний колектив докладає усіх зусиль для того, щоб дати ґрунтовні знання учням, але основне, що прививає наша “AIMA MATER”  вихованцям це любов до рідної землі, до свого народу, його традицій. І ми переконані, у які б світи,  не закинула доля,   кожен з них,   з гордо піднятою головою скаже, я – Українець

Немає коментарів:

Дописати коментар